Chyba każdy, kto kiedykolwiek wysyłał lub odbierał paczkę miał doczynienia z folią bąbelkową. Materiał ten towarszyszy nam obecnie na każdym kroku. Wydaje się najdoskonalszym obecnie sposobem na zabezpieczenie transportowanego lub wysyłanego towaru. Występuje w wielu rozmiarach dzięki czemu bez problemu wykorzystamy ją zarówno w wypadku niewielkich, delikatnych przedmiotów, jak i ładunków o dużych gabarytach. Oczywiście możliwości jej wykorzystania są o wiele większe, i nie mowa tu tylko o zajmującym i powszechnie znanym rozbijaniu bąbelków dla relaksu.Ciekawostką jest fakt, że jej twórcy zaprojektowali ją w zgoła innym celu. Miała ona mianowicie być oryginalną, trójwymiarową tapetą.

 

Wykorzystanie folii bąbelkowej

 

Oczywiście najpowszechniejszym sposobem wykorzystania folii bąbelkowej jest zabezpieczanie przedmiotów przed uszkodzeniem. Sposób jej wykonania sprawia, że w znacznym stopniu amortyzuje ona uderzenia, zapobiega zarysowaniom czy obtłuczeniom. Jednocześnie odpowiednio zabezpieczony przedmiot nie musi również obawiać się wilgoci. Szczególnie delikatne obiekty zapakowane w kilka wartst folii powinny przetrwać nawe mocne oderzenia.

 

Jednak materiał ten stosowany jest również w domach. Jego cechy predysponują go jako świetny sposób na magazynowanie delikatnych elementów elektronicznych, takich jak podzespoły komputerowe. Bardzo często tego typu przedmioty lądują w szafce lub szufladzie, gdzie mogą ulec uszkodzeniu. Folia zminimalizuje takie ryzyko.

 

Z kolei właściwości izolacyjne folii bąbelkowej doceniają ogrodnicy i działkowicze. Okazuje się bowiem, że wykorzystanie tego materiały pozwala na zabezpieczenie roślin przed nadmierną wilgotnością i niskimi temperaturami. Równie dobrze sprawdza się w małych budynkach gospodarczych, gdzie nie opłacalne jest stosowanie klasycznych materiałów izolacyjnych. Jak więc widzimy niepozorna folia pozwala na załatwienie wielu spraw nie związanych z wysyłką i transportem towarów.