Firm oferujących sprzedaż internetową różnego rodzaju produktów jest naprawdę mnóstwo. Ich klienci oczekują nie tylko towaru wysokiej jakości, ale także szybkiej i bezpiecznej przesyłki. Sprawia to, że jednym z ważniejszych zadań należących do obsługi sklepu jest właściwe przygotowanie produktów do wysyłki.

Zabezpieczenie przesyłki do transportu

Najważniejszym etapem przygotowania towaru do wysyłki jest jego właściwe zabezpieczenie. Niezależnie od tego, czy usługa wysyłki będzie świadczona przez firmę kurierską czy Pocztę polską, paczki czeka sortowanie, przeładowywanie i przewożenie z miejsca na miejsce. Jeśli towar posiada opakowanie producenta, wystarczy zapakować go do koperty lub opakowania foliowego. Jeżeli nie ma tego typu zabezpieczenia, z pomocą przyjdą tekturowe pudełka do pakowania. Jeśli kurier uzna, że towar zapakowany jest nieprawidłowo i zawartość przesyłki może ulec uszkodzeniu, ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki.

Opakowanie to jednak nie wszystko. Towar musi być tak zabezpieczony, by nie mógł swobodnie przemieszczać się wewnątrz niego. Dobrym zabezpieczeniem okażą się wypełniacze do paczek i folia bąbelkowa. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by wypełnione były puste przestrzenie.

Na koniec opakowanie warto zabezpieczyć folią stretchową.

Jak wyróżnić przesyłkę?

Wyróżnienie przesyłki nie tylko sprawi, że będzie ona atrakcyjnie wyglądać, ale także pomoże w przypadku zagubienia paczki. Warto zatem decydować się na firmowe opakowania tekturowe i taśmy klejące z nadrukiem. Takie opakowanie buduje korzystny wizerunek sklepu i staje się jego reklamą.

 

Dobre zapakowanie przesyłki to nie tylko zadowolenie klienta końcowego i budowanie wizerunku firmy. Jeśli paczka będzie źle przygotowana do transportu, kurier może jej nie przyjąć. Nawet, jeśli to zrobi, a zdarzy się wypadek, firma może nie otrzymać odszkodowania za towar uszkodzony podczas transportu. Warto też pamiętać, że wszelkie usterki to zawsze niepotrzebny stres dla sprzedawcy, niezadowolenie klienta i potencjalne problemy z otrzymaniem odszkodowania. Warto więc uniknąć niepotrzebnych strat, starannie przygotowując paczkę do wysyłki.