Podczas przygotowywania towarów lub różnego rodzaju towarów należy zadbać nie tylko o opakowania, ale również stosowne wypełnienie.

Bez odpowiedniego zabezpieczenia przedmioty w kartonie (lub każdym innym opakowaniu) mogą ulec zniszczeniu podczas transportu z powodu niekontrolowanego przemieszczania się. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest zastosowanie wypełniaczy do paczek.

Czym wypełnić paczkę?

Tak naprawdę możemy znaleźć bardzo wiele materiałów, które nadają się do wypełnienia paczki. Dawniej najczęściej wykorzystywano do tego stare gazety. Chociaż jest to rozwiązanie dość skuteczne (pod warunkiem, że rzeczywiście zadbamy o precyzyjne wypełnienie paczki), jednak niezbyt estetyczne i dość czasochłonne. Znacznie lepszym sposobem jest zastosowanie specjalnego papieru pakowego, który po odpowiednim zgnieceniu może osłonić przedmiot. Jeszcze skuteczniejsza i estetyczniejsza jest folia bąbelkowa. W przypadku większych paczek wykorzystywane są m.in. specjalne pianki, chipsy styropianowe i odpowiednio dobrane profile zabezpieczające.

Jak dobrać odpowiedni wypełniacz do paczek?

Skuteczność wypełniaczy do paczek zależy przede wszystkim od ich właściwości. Przede wszystkim muszą wyróżniać się świetną amortyzacją. Dodatkowo powinien być odpowiednio elastyczny, a jednocześnie lekki (wypełnienie wnętrza opakowania wypełniaczem nie powinno wpłynąć zbytnio na podwyższenie wagi przesyłki).

Celem każdego rodzaju wypełniacza jest zagwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa przedmiotów w trakcie przesyłki. Im wyższej wartości przedmiot przesyłamy, tym lepszego zabezpieczenia potrzebujemy. Chociaż wypełniacz z zasady powinien być tani, to jednak w przypadku cennych przesyłek warto zdecydować się na wypełniacze naprawdę dobrej jakości. Przykładowo, zwykły papier nie zapewni odpowiedniej sprężystości tak jak folia bąbelkowa czy poduszki powietrzne.

Warto też zwrócić uwagę na wypełniacze biodegradowalne, gdyż są w 100% ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu. Wykonane są na bazie składników pochodzenia naturalnego i rozpuszczalnych w wodzie, można go kompostować, łatwy w użyciu i utylizacji. Ten wypełniacz  jest idealny do zabezpieczania w kartonach drobnych przedmiotów (np. do wysyłki kurierskiej, do transportu lub do przeprowadzki)