Szeroki na jeden metr, długi na dwadzieścia, sto dziewięćdziesiąt lub po prostu tyle, ile właśnie potrzebujesz metrów. Gotowy do tego, by szczelnie opatulić to, co stanowi dla Ciebie wartość. Jego gramatura to 100 gram na metr kwadratowy. Cechy? Gruby, trwały, wytrzymały, o gładkiej fakturze i jednolitym kolorze. O czym mowa? Mogłoby się wydawać, że chodzi o długie zwoje tkanin. Tymczasem materiał, o którym mowa powyżej to papier pakowy. Co można z niego uszyć?

Przede wszystkim jest to najchętniej, a co za tym idzie, najczęściej wykorzystywany rodzaj opakowania służącego tym, którzy regularnie odwiedzają pocztę lub kurierem nadają swoje przesyłki. Na szczególną uwagę zasługuje za sprawą wspomnianej wyżej wytrzymałości, trwałości i grubości, które wbrew pozorom nie dodają mu zbędnych kilogramów. Dzięki temu, że jest lekki, nie musimy martwić się o wagę paczek, które planujemy wysłać.

Jeżeli Twoja firma szuka odpowiedniego materiału do pakowania to poszukiwania możesz uznać za zwieńczone sukcesem. Papier pakowy przeznaczony jest głównie do zapewnienia bezpieczeństwa tekturowym opakowaniom. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować go także do zabezpieczenia tych przedmiotów, które chroni folia bąbelkowa. To jak go użyjesz zależy tylko od Ciebie.

Docinaj, przycinaj, wykrawaj, dopasowuj do wymiarów przedmiotu – rób z nim to, na co tylko masz ochotę, a jeżeli lubisz pakowanie równie mocno jak my to pamiętaj o jego walorach estetycznych. Tradycyjny szary papier możesz wykorzystać także do zawinięcia i podpisania świątecznych prezentów. Bądź oryginalny i nie daj się zwieść pstrokatym rolkom z supermarketu. Nie wierzysz? Oto dowód!

gifts-932349_960_720