Tekturowe tuby czy też tuleje tekturowe znalazły zastosowanie tam, gdzie arkusze papieru osiągają większe gabaryty. Czy biuro architektoniczne może bez nich istnieć? Wykonane z trwałego, a jednocześnie lekkiego materiału, stanowią doskonałe zabezpieczenia dla podłużnych przedmiotów, kalendarzy, plakatów i produktów łatwo ulegających zniszczeniu.

Ze względu na stosunkowo niewielką średnicę wynoszącą od 2 do 15 centymetrów okazują się być… obiektem niezwykle pożądanym przez koty. Sieć zapełniona jest zdjęciami kotów, które nie tylko w pudełkach, ale także w tekturowych tubach znajdują schronienie. Niepodważalne dowody znajdziecie powyżej. Jednak nie o kotach dziś mowa.

Długość tulei tekturowej waha się w granicach od kilku centymetrów do nawet 3 metrów, a zatyczki do tub również znajdziecie na stronie sklepu Zapakujemy.pl. Możecie nie zdawać sobie sprawy z tego, że wiele produktów spożywczych znajdujących się w Waszych domach pakowanych jest właśnie do nich: sól, przyprawy, kakao, a także alkohole w ozdobnych opakowaniach.

przybornik1Ich ogromny potencjał dostrzegli także fani zdobienia popularną ostatnio techniką decoupage. Polega ona na oklejaniu zadrukowanym, ozdobnym papierem lub wzorzystą, papierową serwetką przygotowanych do tego i odpowiednio spreparowanych powierzchni. Z tub tekturowych wykonuje się różnego rodzaju pudełka, stojaki na długopisy i wiele innych zdobionych elementów dekoracyjnych. A Ty? Jakie masz pomysły na jej wykorzystanie?