Popularna „zrywka” to podstawowy element obecny podczas znakomitej części naszych wypraw zakupowych. Gdzie nie pójdziemy do sklepu, tam taką tzw. „jednorazówkę” otrzymamy, aby zapakować i przetransportować zakupione towary.

https://www.youtube.com/watch?v=8CfL5xl2N1Q

Jednak, jak się okazuje, nie jest to jej jedyne przeznaczenie. A właściwie może inaczej: to nie jest jedyne zastosowanie, jakie dla torby HDPE znalazł statystyczny konsument. A jakie jeszcze możemy znaleźć zastosowania dla zrywki?

  1. Wodoszczelna ochrona

Torby HDPE wykonane są z polietylenu charakteryzującego się wysoką gęstością. Ich ważną cechą jest to, iż mogą one dobrze chronić przed wilgocią, czy przed zalaniem płynami, dlatego doskonale nadają się jako „koszulka ochronna” dla delikatniejszych towarów, jak np. pocztówki, czy kartki z życzeniami.

Wystarczy do wnętrza takiej zrywki schować owe kartki, dobrze zawinąć i włożyć w miejsce, w którym je przechowujemy.

  1. Ochrona przed mrozem

Zrywki mogą się także przydać w przypadku, gdy naszym podwórkowym roślinom zagraża mróz. Jeśli wiemy, że dana noc może być chłodniejsza, co może negatywnie wpłynąć na hodowaną przez nas roślinność, wystarczy, że zawiniemy ją w taką właśnie popularną „zrywkę”.

W ten sposób stworzymy pewnego rodzaju „szklarnię” dla rośliny, która pozwoli jej przetrwać zimną noc. Ważne jest jednak, aby rano zdjąć reklamówkę i pozwolić roślinie cieszyć się ciepłem dnia powszedniego.

  1. Ochrona przed zabrudzeniami

Co najlepiej sprawdza się jako ochrona mebli, czy podłóg lub innych powierzchni przed zabrudzeniem farbą podczas malowania mieszkania? Oczywiście – folia! Zazwyczaj kupujemy specjalne płachty folii, aby dobrze zabezpieczyć mieszkanie i jego wyposażenie.

Ale nie zawsze ta folia wystarcza, czasem uszkodzi się, a czasem po prostu wygodniej jest użyć po prostu reklamówki HDPE, która ochroni niektóre elementy naszego wyposażenia. I poradzi sobie z tym równie dobrze, jak folia malarska!

 

Źródło zdjęcia nagłówkowego: commons.wikimedia.org