Znasz historię MacGyvera, który potrafił za pomocą zapałek, spinacza i taśmy klejącej zrobić helikopter? Oczywiście jest to historia z przymrużeniem oka. Jednakże jest w niej także i ziarno prawdy. Mianowicie takie, że przy wykorzystaniu taśmy klejącej można zrobić wiele. Naprawdę wiele.

Pomijając typowe użycie taśmy klejącej, która przydaje się do zaklejania, przyklejania i obklejana rozmaitych rzeczy, można ją zastosować jeszcze na dziesiątki różnych innych sposobów. Wszystko zależy od pomysłowości. Aby was zainspirować, podrzucamy wam kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie wspomnianej już taśmy klejącej.

Inne zastosowania taśmy klejącej?

  1. Zbieracz okruchów

Wiesz jak działają specjalne rolki do czyszczenia ubrań, które można kupić w co drugim sklepie z odzieżą? Dokładnie tak – na zasadzie taśmy klejącej, gdzie strona „lepiąca się” jest od drugiej strony niż zwykle ma to miejsce na rolce. To udowadnia, że taśma doskonale nadaje się do czyszczenia drobnych okruchów i zabrudzeń z dywanów, bez potrzeby wyciągania odkurzacza.

Jak zrobić wałek do czyszczenia ubrań przy pomocy taśmy klejącej? Film pochodzi z kanału "Young Men Lifestyle" na serwisie youtube.com

Wystarczy obciąć kawałek taśmy klejącej, przykleić na dywan w miejscu zabrudzenia, a następnie pociągnąć. Brud, który przyczepi się do kawałka taśmy odejdzie razem z nią. W ten sposób można postępować również sierścią zwierząt, a nawet z drobnymi kawałkami szkła, choć w tym przypadku należy czynić to ostrożnie, aby się przypadkiem nie pokaleczyć.

  1. Pułapka na insekty

Latem muchy czy inne robactwo potrafią być uciążliwe. Na szczęście można temu w pewnym stopniu zaradzić, a pomoże nam w tym taśma klejąca (także obustronna). Wystarczy uciąć jej kilkanaście centymetrów i powiesić np. pod sufitem w okolicy otwartego okna, albo w okolicach miejsca, gdzie przechowujemy jedzenie (np. owoce, gdzie często pojawiają się muszki owocówki). Gdy taśma będzie swobodnie zwisała… wówczas będą się do niej przylepiały różne latające „stworzenia”.

  1. Zamiast bandaża

Gdy się zranisz, a krew leci na tyle mocno, że nie ma szans na to, aby krwawienie samoczynnie zatrzymało się w miarę krótkim czasie, wówczas musisz ratować się tamowaniem krwotoku. Rzecz jasna, najlepszy do tego jest bandaż, ale jeśli nie masz go pod ręką to – uwierz! – zdecydowanie lepsze jest zaklejenie rany taśmą klejącą niż utrata dużej ilości krwi.

 

Źródło zdjęcia w nagłówku: Flickr.com (woodleywonderworks)