Zastanawiacie się, co pudełka kartonowe mają wspólnego ze sztuką? Wiele. Bardzo wiele. Nie tylko to, że takie opakowania tekturowe mogą być sztuką samą w sobie, nie tylko to, że mogą one służyć ochronie dzieł sztuki podczas ich transportu z miejsca na miejsce, ale również to, że…

…firma zapakujemy.pl była jednym ze sponsorów aukcji obrazów zorganizowanej przez Student Artworks Foundation. A że impreza odbywała się na 48. piętrze wrocławskiego drapacza chmur Sky Tower, to bez wątpienia możemy stwierdzić, że mówimy tu o sztuce najwyższego poziomu! I do tego pełnej emocji. Bo tych bez wątpienia nie brakowało w trakcie wydarzenia, wszak walka toczyła się o naprawdę przepiękne dzieła, których autorami byli młodzi artyści, zarówno z Polski, jaki i spoza granicy naszego kraju. Wśród nich znalazł się jeden z najbardziej obiecujących młodych polskich malarzy – Ziemowit Fincek.

Aukcji towarzyszyły także inne wydarzenia, takie jak pokaz mody, czy mini-koncert wykonany przez trio uczennic jednej z wrocławskich szkół muzycznych. Nie zabrakło i poczęstunku – zarówno szampanem, drinkami, jak i przekąskami. Tak więc, kto nie był, ten niech żałuje.

Opakowania kartonowe służą ochronie dzieł sztuki

Należy również zaznaczyć, że wydarzenie to stało się kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić siedzibę firmy zapakujemy.pl, gdyż zobaczycie w niej już nie tylko i wyłącznie kartonowe pudełka, folię bąbelkową, folię stretch, czy nawet tak zaawansowane dzieła ludzkiej cywilizacji jak pianki polietylenowe. W biurze firmy znajduje się bowiem jeden z zakupionych na aukcji obrazów. Tak więc firma stała się nie tylko mecenasem sztuki, ale i aktywnym uczestnikiem aukcji, oraz jej biorcą, jako jeden ze zwycięzców licytacji.

Każdy powód jest dobry, aby odwiedzić zapakujemy.pl.

Zobacz zdjęcia z aukcji na stronie Student Artworks Foundation