Wypełniacze do paczek umożliwiają bezpieczny transport delikatnych produktów. Wolna przestrzeń zostaje dokładnie zapełniona, dzięki czemu wysyłany przedmiot jest zabezpieczony przed wstrząsami, obiciami, otarciami i wszelkimi innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dostępnych jest kilka różnych rodzajów wypełniaczy pakowych, które różnią się objętością czy użytymi materiałami. Co warto o nich wiedzieć?

 

Które produkty szczególnie wymagają ochrony podczas transportu?

 

Są pewne kategorie przedmiotów, które są bardziej narażone na zniszczenia podczas przewozu paczki. Należy przede wszystkim uważać i prawidłowo zabezpieczyć szkło, ceramikę, a także sprzęt elektroniczny. Są one podatne na stłuczenie lub zniszczenie wynikające ze zbyt intensywnych wstrząsów. Wypełniacze do paczek zapewnią większe bezpieczeństwo i komfortowy transport, bez konieczności martwienia się o ewentualne otarcia lub obicia. W przypadku regularnego wysyłania wielu paczek, których zawartość jest w jakiś sposób wrażliwa, warto się odpowiednio wcześniej zaopatrzyć w wypełniacze. Obecnie sklepy oferują szeroki wybór tych produktów, dzięki czemu można z łatwością wybrać coś idealnie dostosowanego do naszych potrzeb i preferencji.

 

Typy wypełniaczy do paczek

 

Na rynku dostępnych jest już wiele rodzajów wypełniaczy do paczek. Do najpopularniejszych należą poduszki powietrzne, materiały biodegradowalne, styropian, papier czy elementy z poliestru. Ich wybór zależy od preferencji i potrzeb nadawcy. Jeżeli ilość wysyłanych paczek nie jest duża, to można spróbować zrobić taki wypełniacz samemu z waty lub pogniecionych kulek z resztek papieru. Jest to jednak długi i monotonny proces, dlatego większość firm decyduje się na zakup gotowego materiału. Z niektórych można korzystać wielokrotnie w przypadku zwrotu paczki. Odpowiednio dobrany wypełniacz do przesyłki sprawi, że produkt dotrze do odbiorcy w nieuszkodzonym stanie.