Wybór różnorodnych taśm z nadrukiem jest bardzo dużo, podobnie jak możliwości ich zastosowania. Wykorzystywane są w bardzo wielu branżach, a także w naszym codziennym życiu.

Spełniają funkcje zabezpieczające, informacyjne, reklamowe itd.

W tym artykule skupimy się właśnie na specyfice taśm klejących z nadrukiem, przedstawiając i krótko charakteryzując najważniejsze rodzaje tej grupy produktów.

  • Taśmy klejące z nadrukiem. To najczęściej wykorzystywany rodzaj taśm z nadrukiem. Do tej grupy zaliczamy takie wyroby jak m.in. taśmy PCV, taśmy papierowe, taśmy podgumowane itp. To, co je łączy, to właśnie określony nadruk, który najczęściej tworzony jest na indywidualne zamówienie klientów. W ten sposób na taśmie używanej na co dzień np. do pakowania przesyłek można umieścić logo oraz dane firmy lub sklepu, znaki firmowe itp.
  • Taśmy spinające PP z nadrukiem. Taśmy polipropylenowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są przede wszystkim do solidnego spinania zarówno niewielkich pudełek, jak i dużych palet. Są wytrzymałe i odporne na wiele czynników zewnętrznych, w tym uszkodzeń mechanicznych. Taśma PP nie jest rozciągliwa, więc nie ma obaw o ewentualne poluzowanie się podczas transportu czy magazynowania ładunków. To jeden z najtańszych i najprostszych sposobów pakowania. Może być pakowana przy pomocy zapinek blaszanych, drucianych lub za sprawą zgrzewania. Świetnie nadaje się również do celów reklamowych! Wystarczy umieścić na niej nadruk np. w postaci tekstu (nazwa firmy, strona internetowa, numer telefonu, adres firmy itd.).
  • Taśmy ogrodzeniowe z nadrukiem. Elastyczne, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe taśmy ogrodzeniowe poliestrowe również doskonale nadają się do naniesienia dowolnego nadruku. Z powodzeniem można umieścić na nich logo firmowe, adres lub dowolny tekst.
  • Taśmy ostrzegawcze PCV z nadrukiem. Najczęściej są to taśmy dwukolorowe. Najlepszym przykładem są taśmy policyjne lub taśmy wykorzystywane do wyznaczania ciągów komunikacyjnych wewnątrz hal przemysłowych. Nadają się też do znakowania wystających elementów maszyn czy urządzeń. Ich główną rolą jest informowanie i ostrzeganie o ewentualnych niebezpieczeństwach.
  • Taśmy – etykiety z nadrukiem. W tej grupie istnieje całe spektrum różnorodnych taśm, które znajdują zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Etykiety są stosowane w bardzo wielu branżach. Są tanim i skutecznym nośnikiem informacji na temat danego produktu. Oprócz tego mogą też spełniać funkcję dekoracyjną, reklamową, zamykającą, a nawet zabezpieczającą.