Etykiety znane są przede wszystkim z adresowania listów oraz przesyłek do kontrahentów. Są dużym ułatwieniem podczas przygotowywania dużych partii korespondencji do wysłania. Z kolei taśmy ostrzegawcze służą do odgradzania, zabezpieczenia czy znakowania. Jakie więc są zastosowania etykiet czy taśm ostrzegawczych?

W jakim celu stosuje się etykiety ostrzegawcze?

Etykiety ostrzegawcze sygnalizują pracownikom poczty czy kurierowi, że paczka wymaga specjalnego traktowania i należy na nią uważać. Pamiętaj, że sama naklejka nie da Ci stuprocentowej gwarancji, dlatego dobrze zabezpiecz swoją przesyłkę. Etykieta ostrzegawcza powinna być umieszczona w widocznym miejscu, możesz dla pewności nakleić ja z dwóch stron tak, aby kurier zobaczył, że należy na nią bardziej uważać. Podczas naklejania etykiety ostrzegawczej nie zasłoń listu przewozowego a w szczególności kodu paskowego. Na etykiecie ostrzegawczej znajdują się uniwersalne symbole, które rozpoznawalne są na całym świecie, dlatego nie musisz się bać o swoją przesyłkę, która zostanie wysłana poza terytorium Polski. Etykiety ostrzegawcze na paczki pokazują, gdzie znajduje się górna część opakowania, czy znajdują się tam szklane przedmioty, a także oznakowanie, że nie wolną nią rzucać. Etykiety na przesyłki są wykonane z wysokiej jakości materiału, który odporny jest na przetarcia, wilgoć i uszkodzenia. Przez to są naprawdę wytrzymałe dzięki czemu po naklejeniu etykiety ostrzegawczej na przesyłką możesz mieć pewność, że nie zedrą się w transporcie.

Zastosowanie folii i taśm ostrzegawczych

taśmy ostrzegawcze

Folie ostrzegawcze są stosowane w miejscach niebezpiecznych, odgradzają wyznaczony obszar. Ich popularne zastosowanie to znaczenie podczas organizowania biegów, eventów, imprez czy zawodów sportowych. Wyznaczają one trasy czy kierunki biegu jak i miejsca, do których nie wolno wchodzić. Najbardziej popularnym kolorem folii ostrzegawczych jest biało-czerwony i żółto-czarny.

Jakie są właściwości folii ostrzegawczych?

Folie ostrzegawcze wykonane są z folii polietylenowej (PE), która jest:

– termoplastyczna

– giętka oraz elastyczna

– woskowaty

– przezroczysty

Musisz mieć na uwadze, że pod wpływem światła słonecznego czy wilgoci folia ostrzegawcza traci swoje właściwości jak i elastyczność. Folia ma niską przepuszczalność pary wodnej jak i niską odporność na działanie węglowodorów i ich chloropochodne. Zalety folii to:

– świetna elastyczność

– niska ścieralność

– niska wodochłonność

– świetne właściwości ślizgowe

– posiada możliwość zabarwienia, dzięki której możliwa jest produkcja taśmy ostrzegawczej

Warto zwrócić uwagę na taśmę ostrzegawczą, która jest alternatywą dla tradycyjnej folii ostrzegawczej. Taśma ostrzegawcza doskonale sprawdzi się do wyznaczania szlaków, eventów czy w sklepach, do wyznaczenia linii kolejki lub miejsc wyłączonych z użytku dla klientów. Taśma ostrzegawcza pakowna idealnie sprawdzi się zamiast etykiety ostrzegawczej. Ze względu na wytrzymałość i ogromną trwałość taśmy ostrzegawczej używanie jej przy zaklejeniu lekkiego czy ciężkiego kartonu nie sprawi żadnego kłopotu. Taśma pakowna są idealne do zabezpieczenia przesyłki czy oznaczenia konieczności sprawdzenia zawartości. Są one wykonane z wytrzymałej folii BOPP, świetnie spajają powierzchnie przez co transport ich jest o wiele bardziej bezpieczny. Taśmy pakowne są odporne na wysokie jak i niskie temperatury.

Używanie oznakowani w postaci etykiet ostrzegawczych, folii ostrzegawczych czy taśm ostrzegawczych pozwala na bezpieczniejsze dostarczenie wysyłanej przez nas przesyłki. Sugerowanie się obrazkami, napisami znajdującymi się na taśmie czy etykiecie jest o wiele łatwiejsze dla kuriera czy pracownika poczty i pozwala na zachowanie jak największej ostrożności. Przy wysyłaniu dużej ilości przesyłek taśmy czy etykiety ostrzegawcze są niezbędne! Folia ostrzegawcza biało-czerwona odgradza wykopy, eventy, wydarzenia sportowe i sygnalizuje nam zachowanie ostrożności. Warto więc zaopatrzyć się w te ostrzegawcze produkty i mieć pewność, że osoba patrząca na te oznaczenia będzie bardziej uważna.