W polskiej kulturze pudełko kartonowe jest znane przede wszystkim z jednego z rodzimych seriali. A konkretnie z wypadku samochodowego, w którym to telewizyjna bohaterka wjeżdżając w stertę kartonów… ginie. My wam jednak zaproponujemy nieco weselszą historię z kartonem w roli głównej. Jest nim krótkometrażowy film pt. „The Adventures of a Cardboard Box”.

Przytoczony film to 8-minutowa historia, w której mały chłopiec nagle spotyka kartonowe pudełko… by zupełnie niespodziewanie stać jego największym przyjacielem (choć, w sumie, nas to nie dziwi).

Tak oto zaczynają się liczne gry i zabawy, w których rzecz jasna pudełko bierze udział, będąc zresztą jego ważnym uczestnikiem. Gdyby nie ono – wiele zabaw nie miałoby sensu lub swego uroku. I tak oto chłopiec raduje się swoją codziennością – dzięki pudełku kartonowemu stając się kierowcą rajdowym, bokserem, torreadorem, średniowiecznym katem, a nawet astronautą. Zabaw i sposobów użycia kartonowego pudełka jest tutaj co niemiara, a każdy kolejny przyprawia o coraz większy uśmiech na twarzy widza.

Na kadrach „Przygód kartonowego pudełka” tytułowy bohater staje się wręcz ważnym członkiem rodziny. Gdy zmoczy się – inni domownicy dbają o to, by wysechł. Zdaje się nawet czuć u całej rodziny pewne zniecierpliwienie i troskę w oczekiwaniu na to, aż pudełko w pełni dojdzie do siebie. A gdy to następuje – kolejne zabawy goszczą na podwórzu i w domu chłopca…

Niestety wkrótce następuje tragiczny wypadek, w którym pudełko kartonowe – największy przyjaciel naszego chłopca – ląduje pod kołami samochodu. Obraz smutku i rozpaczy pokazuje jak wielkim było dla niego przyjacielem…

Na szczęście całość kończy się optymistycznie, dlatego tę krótką projekcję bez wątpienia zakończycie z uśmiechem na twarzy.

 

Film „The Adventures of a Cardboard Box” dostępny jest na kanale Studiocanoe na serwisie Vimeo.