Jak się ubrać – to zazwyczaj zmora kobiet. Ale na Halloween to może być zmorą wszystkich osób, które chcą wziąć udział w tej zachodniej tradycji. Bo w jej trakcie nie powinno się ubierać tak zwyczajnie, tak codziennie…

Kartonowy smok lub dinozaur

Mając kawałek kartonowego pudełka można wykombinować z niego różne cuda. Jednym z nich może być smok lub dinozaur. Z kartonowego pudełka bowiem jest łatwo wykonać korpus, głowę, a nawet i ogon takiej bestii. Możemy ją nawet ozdobić różnymi wzorami lub pokolorować na jednolitą barwę, a zrobić to można zarówno farbkami, jak i papierem pakowym.

Smok wykonany z kartonów i pudełek; źródło: www.hellowonderful.co

Smok wykonany z kartonów i pudełek; źródło: www.hellowonderful.co

Zwiewny duch z folii bąbelkowej

Nie zawsze mamy stare prześcieradło pod ręką, aby wykonać z niego stosunkowo prosty strój ducha. Ale nietrudno jest zdobyć kawał folii bąbelkowej, która do tego zadania nada się w równie dobry sposób. A może nawet i lepszy! Bo taka folia trudniej się brudzi, trudniej się niszczy, a w razie deszczu lepiej ochroni przed wodą. No i to będzie niezwykle oryginalny strój halloweenowy.

Dyniowa głowa z kartonu

Pomarańczowa dynia z wyciętymi weń oczami, nosem i ustami to symbol Halloween. Jednak nie zawsze jest jak z taką dyniową głową paradować, bo przecież to swoje waży… No chyba, że wykonamy ją z papieru, np. z kartonu falistego, który doskonale nada się do tego zadania. Przydadzą się również pomarańczowe farbki, albo po prostu pomarańczowy papier pakowy, który w odpowiedni sposób dopełni całej pracy.

Oczywiście tych pomysłów możesz mieć znacznie więcej w swojej głowie i na tym to właśnie polega. Aby się nie ograniczać w żaden sposób, aby popuścić wodze fantazji i stworzyć coś, co będzie nam najbardziej odpowiadało.

https://www.youtube.com/watch?v=ybprzFrzWFo

Źródło zdjęcia nagłówkowego: www.slate.com – projekt Steve Wintercroft

Filmy pochodzą z kanałów: funkybambilu oraz „MARK!N” na youtube.com – projekty masek Steve Wintercroft