Profile ochronne – mówi Wam coś ta nazwa? Jeżeli tak to prawdopodobnie używaliście ich do zapakowania tego, co łatwo ulega zniszczeniu w trakcie przewożenia. Przedmioty, o których mowa można z powodzeniem zaliczyć do jednej kategorii: wrażliwe. Na co? Przede wszystkim na uderzenia, a tych trudno uniknąć w po brzegi zapełnionych samochodach dostawczych.

Profile ochronne wykonane są z polietylenu. Materiał ten ma kilka cech, które sprawiają, że jego niezawodność jest… nie do pobicia! Giętki, woskowaty, termoplastyczny i przezroczysty, choć w przypadku zabezpieczenia, o którym mowa w tym artykule, zabarwiony na błękitny i bladoróżowy kolor. Polietylen jest wykorzystywany w przemyśle (i nie tylko!) na wielką skalę do wyrobu folii, rur, pojemników, żagli, a nawet niektórych kosmetyków czy żyłek wędkarskich. Korzysta się z niego także dlatego, że charakteryzuje go mała przenikalność pary wodnej czy odporność na działanie kwasów, zasad, soli oraz niskiej temperatury.

Piankowe profile ochronne znajdziecie na stronie naszego sklepu Zapakujemy.pl, a jego kształt i możliwość przycinania do dowolnej długości sprawia, że wykorzystacie go nie tylko do ochrony stołów, krzeseł i innych kanciastych mebli, ale także do wszelkiego rodzaju szyb oraz szklanych i delikatnych przedmiotów. Jego poprzeczny przekrój może przypominać literę U, L czy też tę pierwszą, tyle, że jej brzegi będą skłaniać się ku zewnątrz – model ten zwany jest U – tulip. Dlatego zanim sięgniecie po styropianowe narożniki sprawdźcie czy nie warto zastanowić nad skuteczniejszym rozwiązaniem.