Na prezenty świąteczne można wydawać duże sumy pieniędzy, kupować najdroższe zabawki i gadżety, lecz prawda jest taka, że najważniejszy jest sam gest. A jaki gest jest lepszy, jeśli nie prezent dany prosto z serca? Albo z sercem przygotowany? Taki prezent właśnie chcemy ci zarekomendować. Nie tylko jako alternatywę dla zaplanowanego prezentu, ale i jako jego dopełnienie.

Parking dla samochodzików DIY

Jeśli zamierzasz swojemu dziecku kupić zabawkowe auta to być może warto pomyśleć także o jakimś parkingu piętrowym, albo mały miasteczku z ulicami, po których owe samochody mogłyby jeździć? Zwykle takie duże zestawy w sklepach z zabawkami sporo kosztują, ale można przecież zastąpić je własnoręcznie wykonanym miastem – z pudełka kartonowego, z tuby kartonowej, a nawet z folii bąbelkowej.

Ulice miasta i budynki wykonane z kartonowych pudełek, źródło: Pinterest.com

Ulice miasta i budynki wykonane z kartonowych pudełek, źródło: Pinterest.com

Wszystko to może się przydać do stworzenia miniaturowej wersji miasta! Wystarczy odrobina chęci i kreatywności. Udowodniliśmy, że tak się da już w czerwcu 2016 roku, kiedy to patronowaliśmy budowie kartonowej wersji miasta we wrocławskiej Hali Stulecia! Skoro mogliśmy zrobić to na dużą skalę to wy bez wątpienia poradzicie sobie z mniejszą.

Film pochodzi z kanału wikiphotos na serwisie youtube.com

Domek dla lalek z kartonu

Będąc w temacie miasta dla samochodów można również pomyśleć o szczegółach dla mieszkańców tego zabawkowego miasta. A konkretnie dla lalek.

Domek dla lalek wykonany z pudełek kartonowych, źródło: http://mycakies.com

Domek dla lalek wykonany z pudełek kartonowych, źródło: http://mycakies.com

Kartonowe opakowanie do zbudowania czterech ścian i sufitu, tuby kartonowe do postawienia ozdobnych kolumn greckich, bądź do wykonania komina w domku jednorodzinnym to podstawowe elementy, które możemy wykorzystać do urozmaicenia prezentu świątecznego (lub mikołajkowego), jakim w tym przypadku byłyby lalki i misie. Do tego wystarczy odrobina kleju, taśmy klejącej, bibuły, papieru kolorowego, a także kredki i flamastry, coby całość odpowiednio przygotować i ozdobić.

A gdyby tak…

A wiecie co? Mamy nawet jeszcze lepszy pomysł! Zróbcie te dodatki do zabawek, czy nawet same zabawki, ze swoimi pociechami! Zaopatrzcie się w pudełka kartonowe, folię bąbelkową oraz w tuleje kartonowe, aby wspólnie usiąść do własnoręcznego konstruowania zabawek.

Bez wątpienia będzie to ciekawe zajęcia na wolny świąteczny czas. I wyśmienita zabawa!