Papier pakowy jak każdy inny produkt musi spełnić cały szereg wymagań. Choć porównanie go do tkanin może się Wam wydać przesadne, to warto zwrócić uwagę, że podobnie jak materiały można wyróżnić kilka charakterystycznych dla niego cech. Należą do nich gramatura, wymiary i kolor. Gruby, trwały, wytrzymały – głoszą słowa na stronie.

Wielu z nas pamięta pewnie eksperyment, który przeprowadzało się za młodu próbując złożyć kartkę papieru więcej niż siedem razy. Jest to zwyczajnie niemożliwe. Podobnie jak podarcie książki, gdy próbuje się to zrobić w poprzek. Wiele mówi to o jakości surowca jakim jest papier i dowodzi jego siły. Jednak na każdą paczkę, w które zapakujemy nasze drogocenności czyhają cztery żywioły, których mocy nie należy lekceważyć.

Śmiertelnym wrogiem są wszelkiego rodzaju płomienie i należy ich unikać jak ognia, którym w istocie jest. Warto jednak wspomnieć o niebywałej trosce producenta o ich odporność na trzy pozostałe: wodę, ziemię i powietrze. Co chroni go przed tym pierwszym? Papier pakowy pokryty został niemalże niezauważalną dla niewprawionego oka powłoką, która zapezbiecza go przed druzgocącym działaniem kropel wody.

Nie należy też zapominać o jego wlorach estetycznych. W czasach, w których prym wiodą produkty ekologiczne, szary papier do pakowania nie tylko wraca do łask, ale zajmuje też koronne miejsce wśród pozostałych opcji kolorystycznych. Jeżeli szukamy sposobu na oryginalne zapakowanie prezentu to nie ma nad czym się zastanawiać. To my zdecydujemy czym go ozdobimy, a jeżeli lubimy kolory to nikt nie powstrzyma nas przed wybraniem kolorowego!