Wiosna sprzyja różnego rodzaju aktywnościom, nie tylko tym czysto rekreacyjnym. Dobra pogoda i dłuższe dni motywują do wykonywania kompleksowych remontów oraz prac budowlanych. Prace tego typu wymagają rzecz jasna przygotowania. Wiele osób jednak wybierając materiały budowlane oraz narzędzia zapomina i ważnym elemencie, jakim jest odzież robocza. Odpowiedni strój nie tylko pozwoli nam na oszczędzenie codziennych ubrań, ale także zapewni nam bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko urazów.

Kombinezon roboczy

Rozpocznijmy od wyboru odzieży wierzchniej, czyli bluzy oraz spodni, ewentualnie całego kombinezonu roboczego. Jego podstawowym zadaniem jest uchronienie nas przed różnego rodzaju zabrudzeniami oraz kontaktem z substancjami chemicznymi, które mogą być wykorzystywane w pracach budowlano-remontowych. Ponad to fakt, że odzież tego typu jest wykonanan z wytrzymałych materiałów, zapewnia również pewną ochronę przed różnego rodzaju otarciami i uderzeniami.Absolutną koniecznością są długie spodnie, nogi bowiem szczególnie często mają kontakt z różnego rodzaju płynami.

 

Osoba dbająca o swoje zdrowie powinna wyposażyć się także w specjalnie wzmacniane obuwie robocze. Doskonale chronią one wrażliwe na uderzenia stopy, a pamiętajmy, że to najczęściej w nie uderza upuszczony młotek czy przewrócona drabina. Ponad to możemy je zamoczyć nawet środkami chemicznymi i nie doznamy przy tym urazu skóry.

Bezpieczne dodatki

Dodatki do stroju również mają za zadanie zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo. Podstawą są rękawice robocze, nie tylko chroniące dłonie przez skaleczeniem czy stłuczeniem ale też pozwalające na kontakt z niekiedy żrącą chemią. Jeśli planujemy głośne prace takie jak kucie czy wiercenie, chrońmy nasze uszy korzystając z nauszników. Z kolej aby nic nie wpadło nam do szczególnie wrażliwych na ciała obce oczu, warto zakupić gogle. Rozsądnym rozwiązaniem jest również kask, zwłaszcza przy pracach na drabinie czy rusztowaniu. Tak wyposażeni możemy bez strachu rozpoczynać nawet duże projekty remontowe.