Świat jest pełen dziwnych i niewyjaśnionych wydarzeń, które intrygują i rozbudzają ludzką fantazję. Swój udział w budowaniu pewnych ciekawych zjawisk mają również koperty. A właściwie ich zawartość…

…oto kilka niecodziennych przesyłek, które po dziś dzień są zadziwiające, być może na swój sposób przerażające, ale i zarazem fascynujące.

Koperta, płyta CD i dżuma – co je łączy?

Pewnego dnia właściciel jednego ze szwedzkich „gadżeciarskich” portali otrzymał tajemniczą przesyłkę z Polski. Była to koperta, w której znajdowała się płyta z niezwykle ciekawym nagraniem, a które to okazało się niecodzienną zaszyfrowaną wiadomością. Czego ona dotyczyła?

Ciężko jednoznacznie powiedzieć, czy była to pewnego rodzaju przepowiednia, czy ktoś przygotował dla internautów (którzy brali udział w rozszyfrowywaniu wiadomości) dobrą zabawę. I jakże intrygującą! Bo zagadki zaszyfrowane były w niej na różne sposoby – a to w obrazie, jako nagle pojawiający się ciąg liczby, a to jako symbole, a to jako dźwięk…

Z całą pewnością można stwierdzić, że głównym motywem, który inspirował autora zagadki stała się historia epidemii dżumy, która nawiedziła Europę w połowie XIV wieku. Zresztą na filmie tym widać postać ubraną w charakterystyczny strój ptaka, pochodzący właśnie z czasów tamtej epidemii, a służący ochroną przed dżumą.

Koperta z banknotami, źródło: www.nypost.com

Koperta z banknotami, źródło: www.nypost.com

Koperty pełne pieniędzy

Historia o kopertach wypełnionych pieniędzmi brzmi jak jakaś szalona miejska legenda, czy też jak marzenie wielu z nas, ale okazuje się, że takie marzenia potrafią się spełniać. Tak się akurat składa, że w niemieckim mieście Braunschweig tajemniczy darczyńca za pośrednictwem anonimowych kopert podrzucał całkiem interesujące sumy pieniędzy.

Kto je otrzymywał? Na liście szczęśliwych adresatów znalazło się między innymi hospicjum. Sumarycznie całą kwotę wydaną przez tajemniczego darczyńcę oszacowano na około 160 tys. euro. Kim by on nie był, z całą pewnością rozbudził fantazję nie tylko mieszkańców  Braunschweig, ale i pozostałych Niemców.

Ciekawe czy i wy znacie jakieś ciekawe historie związane z przesyłkami w kopertach.

 

Źródła:

http://innemedium.pl/wiadomosc/zagadkowe-nagranie-podbija-internet-czym-jest-tajemniczy-film-polski

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dziwne-zdarzenia-poszukiwany-tajemniczy-bohater,wid,14298471,wiadomosc.html?ticaid=117da6&_ticrsn=3

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,1376838.html