Zastosowanie kopert bezpiecznych jest równie szerokie co spektrum rzeczy, które możemy w nich umieścić. Przyjrzyjmy się zatem temu jak wyglądają, ich wymiarom, a także mocnym stronom. Koperty bezpieczne znalazły bowiem zastosowanie w firmach kurierskich, bankach, a także wszędzie tam, gdzie korespondencja jest poufna i wymaga dyskrecji. Na jakie rodzaje się dzielą i dlaczego coraz częściej zastępują tradycyjny papier?

Wszystko za sprawą trwałości polietylenu, z którego są wykonane. Koperty można podzielić na kilka rodzajów, a za kryterium może posłużyć nam rozmiar lub przezroczystość opakowania. 270 x 375, 195 x 260, 160 x 250 czy 395 x 520 milimetrów to ich przykładowe wymiary. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na transparentne lub takie, które zapewnią dyskrecję i uchronią zawartość.

Jednym z największych atutów tego typu kopert jest to, że każda z nich posiada indywidualny numer. Po co? Idealne logistyczne rozwiązanie, a także ogromne ułatwienia dla tych, którzy czuwają nad tym, by wysyłki dotarły do odpowiedniej osoby. Pozwala to na ich łatwe monitorowanie, a w sytuacji, gdy zależy nam na czasie, usprawnia kontrolowanie.

Koperty bezpieczne swoją nazwę zawdzięczają także systemowi zamknięcia, który uniemożliwia otwieranie i zamykanie ich. Każda ingerencja zostawia ślad na otwarciu, a próba zerwania taśmy doprowadzi do pojawienia się napisu ostrzegawczego. Mając to na uwadze i szukając pewnego rozwiązania, nie będziemy długo zastanawiać się nad tym, co wybrać.