Wielu osobom kartony kojarzą się z transportem lub przeprowadzką. Tymczasem opakowania kartonowe mogą z powodzeniem przydać się na wakacjach. Jeśli planujemy rodzinną podróż samochodem, zamiast plecaków i toreb możemy wybrać właśnie kartony. Doskonale zmieszczą się one w bagażniku w taki sposób, że z łatwością będzie można odnaleźć poszukiwaną rzecz.

 

Wakacyjne bagaże w kartonie

 

W podróży samochodem kartonowe pudełka można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Warto jedynie dobrze je opisać i ustawić w bagażniku, by cieszyć się ich dużą funkcjonalnością.

Kartonowe pudełka można wykorzystać do pakowania prowiantu na drogę. Ich sztywna konstrukcja sprawia, że świetnie nadają się do przechowywania żywności – nawet delikatnych jajek i łatwo pękających jogurtów. Teraz już nie trzeba zatrzymywać się w drogich restauracjach lub korzystać z drogich fastfoodów. Wystarczy zabrać domowe jedzenie na drogę.

Każdy wie, że podczas wakacji powodzeniem cieszą się sukienki i inne, łatwo gniotące się ubrania. Niestety, często okazuje się, że po długiej podróży w plecaku lub torbie wyglądają one, jak „psu z gardła wyciągnięte”. Nie zawsze jest też możliwy natychmiastowy dostęp do żelazka. Problem mogą rozwiązać właśnie pudełka kartonowe. Umieszczone w nich ubrania nie pogniotą się i będą gotowe do założenia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Część osób decyduje się na samodzielne przygotowywanie posiłków na wakacjach. Tutaj również przydadzą się kartony. Nie każdy lubi przecież jedzenie z papierowych czy plastikowych naczyń. Można zatem zapakować potrzebne naczynia z domu do kartonu, nieco zabezpieczyć i cieszyć się nimi podczas wyjazdu. Nie ma przy tym obaw, że się potłuką.

Po powrocie z wakacji kartonów nie trzeba wyrzucać. Można je przeznaczyć do innych celów lub zachować na następną podróż. Jeżeli jednak okażą się zniszczone, to również nie problem – z powodzeniem mogą zostać poddane recyklingowi. To dobra wiadomość dla osób dbających o ekologię i środowisko naturalne.