Warto podkreślić, że z roku na rok folia stretch jest coraz częściej wykorzystywana podczas załadunków, pakowań oraz zabezpieczenia materiału. W artykule opisujemy praktyczne zastosowania, z którymi możemy spotkać się na codzień.

Jakie zastosowanie ma folia stretch?

Na samym początku należy zaznaczyć, ze folia stretch to wysokiej jakości folia wielowarstwowa, w obecnych czasach stanowi ona niezbędny w wielu przedsiębiorstwach, które działają w różnych gałęziach przemysłowych. W poniższym artykule dowiesz się między innymi, jakie są rodzaje folii stretch raz, jakie zastosowanie ma poszczególny rodzaj, a także wiele innych, ciekawych informacji!

Folia stretch- czym tak naprawdę jest?

O czym warto pamiętać? To, iż folia stretch to potoczna nazwa wielowarstwowej, rozciągliwej folii polietylenowej, co istotne do jej produkcji stosuje się liniowy polietylen o niskiej gęstości. Metoda ta została opracowana przez twórcę brytyjskiego programu nuklearnego Michela Perrina, stała się ona podstawą produkcji polietylenu na masową skalę. Szybki rozwój i postęp technologiczny sprawił, że dzisiaj produkuje się folię stretch o bardzo wysokiej jakości, która znajduje zastosowanie w codziennym użytkowaniu.

Folia stretch i jej rodzaje

Czy wiesz, że dzisiaj na rynku znaleźć można bardzo wiele różnych rodzajów folii stretch? Każda z nich ma inne przeznaczenie, jednakże ze względu na sposób pakowania można wymienić następujące rodzaje folii:

 

 1. Ręczne folie polietylenowe. 
 2. Maszynowe folie stretch.

 

Jeśli chodzi o ręczne folie są to:

 • czarna folia stretch- to rodzaj bardzo odpornej na przetarcia folii, jest niezwykle wytrzymała, posiada wysokie właściwości elastyczne. Czarna folia stretch znajduje bardzo szerokie zastosowanie podczas przewozu towarów na dużych odległościach
 • folia stretch o wysokiej wytrzymałości- folia odporna na rozciąganie, dużą zaletą tego typu folii jest także odporność na niskie temperatury
 • folia transparentna stretch– to folia przeźroczysta, składająca się z 3 warstw, dzięki czemu jest bardzo stabilna, najczęściej dostępna jest w 2 długościach: 150 m i 300 m. Wykorzystywana jest przede wszystkim w halach magazynowych oraz hurtowniach.
 • wstępnie rozciągnięta folia pre- stretch to świetne rozwiązanie używane do stabilizacji towaru, idealnie nadaje się do owijania większych ładunków
 • folia w mini rolkach – najczęściej wykorzystuje się ją podczas pakowania małych produktów, w szczególności przesyłek kurierskich.

Natomiast wśród folii maszynowych można wyróżnić:

 • folia przeźroczysta- silna i wytrzymała, doskonale przylega do towaru
 • folia kolorowa- stosuje się ją gdy zachodzi konieczność zakrycia towaru przed osobami nieupoważnionymi.

 

Zastosowanie folii stretch

W obecnych czasach na rynku działa bardzo wiele firm i przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i sprzedażą folii stretch, najwięcej z nich znajduje się w większych miastach Polski między innymi: w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Jeśli interesuje Cię folia stretch Wrocław to idealne miejsce, bowiem na terenie miasta swoją działalność w tej branży prowadzi wiele profesjonalnych firm, które posiadają bogaty i urozmaicony asortyment produktowy.

Co istotne, folia stretch, która produkowana jest w zakładach znajduje szerokie zastosowanie między innymi:

 • do zabezpieczenia produktów przed uszkodzeniami,
 • przechowywania żywności,
 • ochrony przed zabrudzeniami, wodą i wilgocią,
 • stabilizacji paczek podczas transportu, a także w branży kosmetycznej.

 

Jakie zalety ma folia stretch?

Folia stretch posiada bardzo zalet między innymi:

 • jest uniwersalna– można wykorzystać przezroczystą folię, dzięki czemu cała zawartość palety będzie widoczna
 • jest wytrzymała- istnieje możliwość zabezpieczenia produktów o różnych gabarytach i kształtach
 • jest elastyczna– można ją rozciągnąć nawet do 300% długości
 • jest termoizolacyjna- odporna na drastyczne i nagłe zmiany temperatur
 • zapewnia wysokie bezpieczeństwo- stanowi ochronę paczek przed uszkodzeniami
 • zapewnia stabilność zapakowanym produktom.

Jeśli interesuje Cię folia stretch to Twój strzał w 10! Zapoznaj się z dostępną ofertą i wybierz odpowiedni rodzaj folii dla siebie, postaw na wysoką jakość, wytrzymałość oraz długoletnią żywotność!

 

Źródła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Stretch_wrap