Ochroń swój prezent i nadaj mu niesamowity wygląd

Obdarowywania prezentami to forma pamięci o osobie. Okazji do podarowania czegoś najbliższym w ciągu roku jest wiele. Poczynając od urodzin, imienin, Świąt Bożego Narodzenia, kończąc na rocznicach. Niekiedy decydujemy się na obdarowanie kogoś w ramach przeprosin, innym razem chcąc komuś za coś podziękować.

Niezależnie od okazji warto zwrócić uwagę na staranne zapakowanie naszego prezentu. Dzięki temu prezent nie tylko wygląda estetyczniej i elegancko, ale mamy również pewność, że się nie uszkodzi przed trafieniem we właściwe ręce osoby obdarowywanej.

Wypełniacze do prezentów składanych osobiście

Decydując się na obdarowanie prezentem bliskiej nam osoby, chcemy jak najlepiej trafić w jej gust. Równie ważnym aspektem jest podarowanie nieuszkodzonego prezentu. Wiele osób zastanawia się więc, jak zrobić wypełniacz do prezentów samodzielnie. Przedstawimy kilka sprawdzonych artykułów na wypelniacz do prezentow.

  1. Dekoracyjna wełna drzewna

Są to cienkie i długie wiórki drewniane wyprodukowane z mieszanych gatunków drzew takich jak: olsza, brzoza, osika, dąb, sosna czy topola. Świetnie sprawdzi się jako wypełniacz do prezentów, szczególnie tych pakowanych w drewniane pudełka.

Dopasowanie materiałów zwiększa estetykę i sprawia, że prezent jet niezwykle elegancki. Wełna w kolorze naturalnym nie zawiera żadnych substancji chemicznych, a więc z powodzeniem wykorzystywana może być do kontaktu z żywnością.

Co ważne, możemy kupić również wełnę barwioną, jednak nie jest to najlepszy wypełniacz do prezentów, gdyż po kontakcie z wilgocią może się odbarwiać lub plamić otaczające ją produkty. Wełna drzewna nie tylko efektownie wygląda, ale również doskonale chroni zapakowane przedmioty, również te szklane.

  1. Sizal florystyczny

Wbrew przekonaniom sizal nie jest wykonany z plastiku, a z jednego z gatunków agawy. Jest to więc kolejny wypełniacz do prezentów pochodzenia naturalnego. Sizalowe sianko to cieniutkie nitki, które używane są nie tylko do pakowania prezentów, ale także często spotykane są we florystyce. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że możemy go z łatwością modelować, aby dokładnie wypełnić puste przestrzenie pomiędzy prezentami.

Sizal dostępny jest w wielu kolorach, a więc bez problemu dobierzemy odpowiedni kolor do stworzonej kompozycji prezentowej. Naturalne wypełniacze do prezentów to dobre rozwiązanie dla osób, dla których troska o środowisko jest bliska i chcących ograniczyć użycie tworzyw sztucznych w codziennym życiu.

  1. SizzlePack

Wypełniacze do prezentów z powodzeniem mogą być wykonane również z papieru. Ten wykonany z antystycznego papieru kraft doskonale chroni i ozdabia nasz prezent. Małe zygzakowate elementy wypełniają nawet najmniejsze przestrzenie, chroniąc prezent przed uszkodzeniem.

Wypelniacz do prezentow SizzlePack ma jeszcze jedną ważną cechę, jest on lekki, a więc wypełnienie nie wpływa na wagę prezentu. Papierowe paseczki są całkowicie pozbawione pyłu, a więc mamy pewność, że nie zabrudzą naszych prezentów. Papier możemy kupić w każdym kolorze tęczy, podobnie jest w wypełniaczami z niego wykonanymi.

Wykorzystanie papieru jest również zachętą dla tych osób, które poszukują inspiracji jak zrobić wypełniacz do prezentów samodzielnie. Otóż wystarczy zgromadzić różnego rodzaju ozdobne papiery, pociąć je na wąskie paseczki, po czym delikatnie po zgniatać, tworząc efekt pomiętego materiału.

  1. Bibuła

Kolejna propozycja wykorzystywana może być na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na owinięciu prezentu (najlepiej miękkiego) i związaniu go wstążeczką. Drugi z nich to pogięcie bibuły w rękach, włożenie jej do uprzednio przygotowanego pudełka i ułożenie na niej prezentów. Tego typu wypełniacz do prezentów średnio chroni przed uszkodzeniem, ale z pewnością efektownie wygląda.

  1. Słodycze

Jest to doskonały pomysł na wypełniacz do prezentów dla dzieci. Obsypanie prezentów słodkościami, w głównej mierze czekoladkami, sprawia, że dzieci mają podwójną frajdę z odpakowywania prezentów.

Wśród słodyczy odnajdują kolejne prezenty, a w międzyczasie mogą do woli podjadać słodkości. Decydując się na ten wypelniacz do prezentow dla dorosłych, warto wziąć pod uwagę preferencje odnośnie łakoci obdarowywanego.

  1. Kolorowe piórka

Wykorzystanie różnokolorowych piórek jako wypełniacze do prezentów dodają subtelności i elegancji. Nie jest to często wykorzystywany element jeśli chodzi o zabezpieczenie i dekorowanie prezentu, dlatego warto wybrać go, kiedy chcemy zaskoczyć obdarowywaną osobę. Piórka można wykorzystać do eleganckiego zapakowania między innymi bielizny. W zależności od wybranego koloru możemy kreować charakter prezentu.

  1. Suszone kwiaty lub płatki kwiatów

Warto podkreślić, że muszą być to dobrze ususzone rośliny, gdyż w przeciwnym razie mogą poplamić prezent. Wykorzystanie płatków kwiatów jako wypełniacz do prezentów znacząco podnosi wygląd upominku. Kwiaty dobrze komponują się z niewielkimi prezentami. Niekiedy wystarczy jeden zasuszony kwiatek dołączony do biżuterii, aby całość prezentu zyskała swoisty charakter. Płatki nie są jednak dobrym wypełniaczem pod kątem odporności na uszkodzenia, gdyż same w sobie są bardzo podatne na kruszenie.

Jak zrobić wypełniacz do prezentów wysyłanych pocztą?

Barierka podnosi się, gdy do gry wchodzi wysyłka prezentu. W takim przypadku na pierwszą myśl przychodzi wielu osobom owinięcie prezentu w folię bąbelkową. Może i jest to sprawdzony i skuteczny sposób na wysyłkę bez uszczerbku, natomiast nie jest on zbyt elegancki.

W takich przypadkach warto poświęcić nieco czasu i wybrać wypełniacz do prezentów, który nie tylko chroni, ale również bardzo dobrze się prezentuje.

  1. Skropak

Nazywany przez niektórych również chrupkami. Na pierwszy rzut oka wyglądające jak styropianowe, jednak są one w pełni biodegradowalne oraz wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego. Wypełniacz do prezentów nie tylko doskonale chroni elementy prezentu, ale także nie powoduje wytwarzania dodatkowych śmieci, gdyż w kontakcie z wodą najzwyczajniej rozpływa się.

  1. Papier o strukturze 3D

Owinięcie prezentów w papier, który po rozciągnięciu daje efekt plastra miodu, znacznie lepiej wygląda od klasycznej folii bąbelkowej. Jego niewątpliwą zaletą jest nie tylko wygląd, ale także fakt, że dość dobrze chroni on zapakowane przedmioty. Wypełniacz do prezentów wykonany z papieru może być z powodzeniem poddany recyklingowi.

Najbardziej polecane wypełniacze do prezentów

Biorąc pod uwagę czysto dekoracyjny wymiar wypełniaczy do prezentów, to, na jaki się zdecydujemy, mocno uzależnione jest, od naszych osobistych preferencji. Poszukując jednak wypełniacza, który ma przede wszystkim chronić warto pomyśleć nad skropakiem, a także wełną drzewną, sizalem czy papierem.