Trudno wyobrazić sobie przeprowadzkę bez użycia kartonów. To właśnie dzięki nim możemy odpowiednio uporządkować i zabezpieczyć różnego rodzaju przedmioty użytku domowego, które zostaną przetransportowane pod nowy adres. Często wydaje nam się jednak, że nie ma większego znaczenia, jaki rodzaj pudełka użyjemy. Zwykle zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wielkość, ewentualnie sprawdzamy, czy nie jest ono zbytnio zniszczone. Okazuje się jednak, że tylko odpowiednio dobrane kartony do przeprowadzki są w stanie zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo zapakowanym do nich przedmiotów.

Kartony do przeprowadzki – jak wybrać odpowiednie?

Kartony tekturowe są stosunkowo łatwo dostępnym produktem, jednak nie wszystkie pudełka nadają się do zastosowania do pakowania przedmiotów podczas zmiany mieszkania czy biura. Wybierając kartony do przeprowadzki, należy zwrócić uwagę na takie cechy jak m.in.:

  • grubość – im grubszy karton, tym lepszy. Podczas przeprowadzek najlepiej sprawdzą się kartony wykonane z 5 warstw. Są one nieco droższe od standardowych 3-warstwowych, ale zapewniają lepszą wytrzymałość i odporność. Najrozsądniejszym rozwiązaniem pod względem finansowym będzie więc zapakowanie najbardziej wartościowych i najcięższych przedmiotów do 5-warstwowych kartonów, a mniej wartościowych i lekkich do pozostałych pudełek.
  • rozmiar. Podczas przeprowadzki przydadzą się kartony różnej wielkości. Ogólnie zaleca się, aby cięższe przedmioty (np. książki) pakować do wytrzymałych, ale mniejszych kartonów, z kolei do dużych kartonów pakujemy lżejsze rzeczy (np. pościel).

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Kartony jesteśmy w stanie uzyskać w lokalnych sklepach czy supermarketach. Niestety w przypadku używanych pudełek istnieje ryzyko różnorodnych uszkodzeń, przez co często nie nadają się do ponownego użycia lub nie wykazują odpowiedniej trwałości, na jakiej zależy nam podczas przeprowadzki. Najlepiej więc zaopatrzyć się w solidne kartony do przeprowadzki oferowane przez specjalistyczne sklepy. Jednym z nich jest Zapakujemy.pl, zapewniający sprzedaż produktów służących do zabezpieczania towarów na czas składowania i transportu. W asortymencie sklepu znajdują się nie tylko solidne pudełka kartonowe, ale też inne akcesoria przydatne podczas przeprowadzki, w tym m.in. folia bąbelkowa i stretch, papier pakowy itp.