Są takie plakaty, które z różnych powodów chcemy zatrzymać, a nie mamy gdzie ich powiesić. Do przechowywania świetnie nadadzą się w takim wypadku tuby na plakaty. Innym sposobem jest trzymanie plakatów w ramie, pod plakatem, który jest obecnie eksponowany na ścianie.

Na rynku można spotkać tanie kartonowe tuby na plakaty i nieco droższe – zrobione z tworzywa sztucznego. Ten ostatni materiał lepiej uchroni plakaty przed działaniem wilgoci. Jeśli jednak trzymane są one w ciepłym i suchym pomieszczeniu, kartonowe tuby na plakaty zupełnie wystarczą. Tuby to także ogromna oszczędność miejsca. W jednej można przechowywać nawet kilkanaście plakatów. Płaskie denka tub sprawiają ponadto, że bez problemu można postawić je pionowo.

Najtańszą, ale i najgorszą formą przechowywania plakatów jest zwijanie ich w rulon i zabezpieczenie gumką recepturką. Wprawdzie tutaj również oszczędza się sporo miejsca, jednak plakaty w żaden sposób nie są chronione przed kurzem, słońcem czy wilgocią. Ponadto, jeśli gumka recepturka będzie zbyt mocno zaciśnięta, może łatwo zniszczyć sam plakat.