To nie jest kolejny tekst o tym, w jaki sposób powinniśmy pakować swój plecak, aby w jak najmniejszym stopniu obciążał on nasz kręgosłup. To tekst o tym, jak za pomocą kilku sprytnych pomysłów można sobie pomóc przy pakowaniu się na podróż, czy też takich, które przydatne okażą się w samej podróży.

Woreczki strunowe dobre na wszystko

Ten genialny wynalazek sprawdza się w setkach miejsc i sytuacji, w tym również i w podróży! Wszak do takich woreczków możemy szczelnie schować dokumenty, chroniąc je tym samym przed wilgocią, czy również pieniądze. W tym drugim przypadku możemy „na oko” kontrolować stan naszych podróżnych finansów bez otwierania woreczka. Oczywiście to nie wszystko, gdyż woreczki strunowe przydadzą się także do chowania kosmetyków, u których istnieje prawdopodobieństwo, że mogą się rozszczelnić i rozlać w walizce.

Taśma klejąca nie tylko dla MacGyvera

Często żartuje się, że z taśmy klejącej można zrobić wiele rzeczy, ale w tych żartach jest dużo prawdy! Warto mieć ze sobą rolkę mocnej taśmy na podorędziu, gdyż może przydać się ona w różnych sytuacjach. Najbardziej skrajna to ta, gdy zamek naszej walizki zostaje uszkodzony i nie możemy jej domknąć. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak przed wrzuceniem walizki do samolotu mocno obkleić ją taśmą klejącą. Takich przygód wam nie życzymy, ale jest jeszcze setki innych, mniej nieprzyjemnych powodów, dla których taśma klejąca może okazać się przydatna na drugim końcu świata… Nierzadko znacznie zwiększając komfort naszego wyjazdu.

Zrywki? Czemu nie!

Wyjazd Polaka na wakacje z reklamówkami to raczej temat dowcipów… Ale okazuje się, że to wcale nie taki głupi pomysł. Garść reklamówek zrywek w walizce nie zajmuje wiele miejsca, a może okazać się bardzo przydatna. Na co? Z jednej strony na przechowywanie np. wilgotnej garderoby lub zużytej bielizny, aby odizolować to od reszty rzeczy w plecaku. Z drugiej zaś strony, w przypadku podróży w dzikie ostępy przyrody, wystarczy do takiej reklamówki nabrać wody, powiesić na gałęzi, a następnie zrobić w niej kilka niewielkich otworów i możemy się kąpać! Taki prysznic na łonie natury może być niesamowicie orzeźwiający.