Folia bąbelkowa jest znana każdemu z nas. Jej uniwersalność i niska cena sprawiają, że stanowi ona bardzo dobry środek zabezpieczający zarówno w domu, jak i w transporcie. Folia tego typu jest także lekka i nie zajmuje dużo miejsca, a więc pod wieloma względami jest to najbardziej ekonomiczna opcja, która ochroni delikatne rzeczy przed uszkodzeniem podczas przechowywania lub przewozu.

Zastosowanie folii w biznesie

Dzięki swoim właściwościom folia bąbelkowa jest jednym z podstawowych materiałów w biznesie. Dużą rolę odgrywa szczególnie w przemyśle transportowym, w tym także kurierskim. Folia bąbelkowa jest bowiem idealnym środkiem do zabezpieczania przesyłek. Wiele kopert w placówkach pocztowych ma wbudowaną folię bąbelkową, dzięki czemu klient nie musi dodatkowo zabezpieczać przesyłki. Większość firm oferujących sprzedaż wysyłkową, zabezpiecza jednak opakowania dodatkową warstwą folii, by uniknąć ewentualnych uszkodzeń.

Folią bąbelkową warto zabezpieczyć każdy przedmiot, bez względu na jego wartość czy wielkość. Folia pęcherzykowa daje większe poczucie bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć strat, ponieważ jest elastyczna i dobrze dopasowuje się do zabezpieczonego przedmiotu.

Folia bąbelkowa do domowego użytku

Folia bąbelkowa sprawdzi się również w wielu sytuacjach w domu. Każdy z nas jest posiadaczem kruchych i delikatnych przedmiotów, których na co dzień nie używa. Dlatego też chcemy zabezpieczyć je we właściwy sposób, by w trakcie przechowywania nie uszkodziły się bądź nie zniszczyły. Folia pęcherzykowata chroni także przez zabrudzeniami oraz wilgocią. Najczęściej folia bąbelkowa chroni przedmioty szklane, porcelanę, zastawę stołową i wszystko, co może w łatwy sposób doznać uszczerbku. Folia jest także nieocenionym pomocnikiem podczas przeprowadzki, gdy przewozimy wiele przedmiotów za jednym razem. Folia bąbelkowa bowiem nie zajmuje dużo miejsca, co jest szczególnie ważne przy przewożeniu dużej ilości artykułów, gdzie każdy fragment wolnego miejsca ma znaczenie. Folia pęcherzykowa znajdzie swoje zastosowanie w ogrodzie. Jest bowiem tanim sposobem na zabezpieczenie roślin przed mrozem podczas zimy.