Jeśli uważnie śledzisz naszego bloga to zapewne znasz już kilka ciekawych i przydatnych zastosowań folii bąbelkowej.

Tym razem jednak zamierzamy pokazać ci kilka zastosowań związanych ze zbliżającą się zimą i coraz niżej spadającymi temperaturami. Nawet nie wiesz jak bardzo zbawienna może się okazać taka folia w trakcie nadchodzących mrozów!

Zachowaj ciepło jedzenia

Folia bąbelkowa to dobry izolator cieplny, dlatego doskonale nada się do tego, aby dłużej podtrzymać ciepłotę przygotowanego jedzenia. Chociażby śniadania, które transportujemy sobie do pracy. Wystarczy opakowanie, w którym zwykliśmy nosić jedzenie (np. lunchbox) owinąć folią bąbelkową. Dzięki temu w środku dłużej utrzyma się ciepło!

Uszczelnij okna

Jeśli przytniesz folię bąbelkową do wymiarów szyby w twoim oknie, a następnie do tego okna ją przykleisz, wówczas zmniejszysz straty ciepła, które dokonują się właśnie przez okno. Niektórzy twierdzą, że w ten sposób owe straty ciepła można zmniejszyć nawet o połowę! A to spora oszczędność na rachunku za ogrzewanie. Dużo większa niż koszt kawałka folii bąbelkowej.

źródło: lovethegarden.com

źródło: lovethegarden.com

Ochroń roślinność

Owinięcie doniczki folią bąbelkową sprawi, że będzie ona lepiej odizolowana od świata zewnętrznego i panujących tam mroźnych temperatur. Ma to szczególne znaczenie w przypadku roślinności, która nie lubi zbyt niskich temperatur, a jest na nie w szczególności narażona, np. z racji przechowywania na balkonie czy tarasie. Jeśli masz takie rośliny, a nie możesz ich schować do ciepłego domu – wówczas pomocna okaże się właśnie ona: folia bąbelkowa!

rośliny ogrodowe chronione przed zimnem dzięki zastosowaniu folii bąbelkowej, źródło: telegraph.co.uk, zdjęcie: Marianne Majerus

rośliny ogrodowe chronione przed zimnem dzięki zastosowaniu folii bąbelkowej, źródło: telegraph.co.uk, zdjęcie: Marianne Majerus