Folie stretch to często spotykane materiały do pakowania. Są na tyle uniwersalne, że chętnie wykorzystuje się je zarówno w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, jak i prywatnych domach. Na folie stretch najczęściej decydują się firmy z takich gałęzi przemysłu, jak rolnictwo, logistyka i handel. Ich właściciele doskonale wiedzą, że tego typu folie cechują się dużą wytrzymałością, elastycznością, odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i właściwościami termoizolacyjnymi. Z tego też powodu najczęściej służą do dokładnego i skutecznego pakowania oraz zabezpieczania różnorodnych produktów na całym świecie. Folie stretch chronią paczki bądź zabezpieczane nimi przedmioty przed uszkodzeniami podczas transportu, wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, brudem i innymi czynnikami.

 

Co można zabezpieczyć folią stretch?

 

Folie stretch to materiały, którymi można skutecznie zabezpieczyć towary właściwie każdego typu – od materiałów budowlanych aż do bardzo lekkich paczek pakowanych przez osoby prywatne.

Folie streczowe doskonale sprawdzają się również jako materiał zapewniający towarom stabilność podczas ich przeładunku i transportu. Dzięki ich zastosowaniu znacznie zmniejsza się ryzyko, że transportowane towary ześlizgną się z palety.

Na stosowanie folii stretch decydują się również właściciele sklepów spożywczych. Kiełbasy, mięsa i inne produkty mogą dłużej zachować świeżość, jeśli zostaną owinięte w folie stretch. Takie samo zastosowanie tego typu folia może mieć w wielu prywatnych domach.

Jeśli jakiekolwiek towary – w domu lub firmie, składowane są na zewnątrz, warto je również zabezpieczyć folią stretch. Materiał skutecznie ochroni je przed zniszczeniem w wyniku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych – opadów lub gwałtownych zmian temperatury. W ten sposób można zatem długo i bezpiecznie przechowywać o każdej porze roku np. meble czy materiały budowlane bez ryzyka ich uszkodzenia lub zawilgocenia.

Przezroczyste folie stretch umożliwią łatwą identyfikację paczek, natomiast kolorowe lub czarne skutecznie zabezpieczą je przed kradzieżą.