W dzisiejszych czasach częste przeprowadzki to norma. Coraz częsciej zmieniamy mieszkania, a nawet przenosimy siedziby swoich firm czy domowe biura. W każdym domu czy biurze znajdziemy ogromną ilość elementów szklanych oraz porcelanowych, które mogą sprawić duże problemy podczas ewentualnego transportu. Z pewnością nikt z nas nie chciałby zastać w nowej lokalizacji swojej ulubionej zastawy czy innych delikatnych elementów w formie mało atrakcyjnych puzzli. Podpowiadamy jak odpowiednio przygotować się do pakowania szkła i porcelany w taki sposób, aby nie musieć się o to obawiać.

 

Karton papier i folia

 

W celu ochrony delikatnych elementów warto wykorzytać jak najmocniejsze, tekturowe kartony, najlepiej wkładając jeden w drugi. W żadnym wypadku nie ryzykujmy transportu w torbach czy workach, istnieje ogromna szansa na stłuczenie. Najlepiej jak najwcześniej rozpocząć kompletowanie odpowiednich materiałów. Zaopatrzmy się w kartony o różnych wymiarach, dużą ilość gazet oraz koniecznie folię bąbelkową, która jest najlepszym buforem bezpieczeństwa przed stłuczeniem. Najlepiej wykładać nią dno opakowania, a także wypełniać wolną przestrzeń po umieszczeniu w nim szklanego lub porcelanowego przedmiotu.

Od największych do najmniejszych

 

Pakowanie elementów delikatnych najlepiej rozpocząć od tych największych, a dopiero potem dokładać drobniejsze. Starannie owińmy je gazetami (nawet pojedyńcze talerze lub kubki) i zaklejmy dokładnie taśmę. W kartonie możemy umieścić nawet kilka różnych elementów, pamiętajmy jednak o oddzieleniu ich od siebie folią, tak, aby nie przesuwały się i nie stykały podczas transportu. Nie dokładajmy rzeczy na siłę, aby więcej się zmieściło, bo może się okazać, że wyjmiemy mniej niż wkładaliśmy.

 

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym etapem jest dokładne zaklejenie i opisanie kartonów. Zaznaczmy górę i dół, aby układane był w odpowiedni sposób oraz zanotujmy, co gdzie się znajduje. Jeśli korzystamy z usługi firmy, poinstruujmy pracowników w jaki sposób mają obchodzić się z pudłami.