Mogłoby się wydawać, że gdy mowa o taśmach klejących to temat wyczerpuje się wraz z momentem, gdy pada ich nazwa. Nic bardziej mylnego. Poniżej przedstawimy kilka ciekawostek ze świata taśm klejących, które sprawią, że szybko zmienicie zdanie.

Czy wiecie, że pierwotnie klej umieszczano jedynie na jej brzegach? Jak się zapewne domyślacie angielska nazwa scotch tape nie wzięła się znikąd. Ten przejaw skąpstwa sprawił, że dziś to określenie pozostaje znakiem towarowym zastrzeżonym przez spółkę 3M.

W naszej ofercie znajdziecie ich aż dwadzieścia osiem. A może tylko dwadzieścia osiem? Warto pamiętać, że na tym ich wielość się nie kończy. Skąd to wiemy? Z doświadczenia. Bowiem nauczyło nas ono, że taśm klejących nigdy nie jest za dużo i w trakcie pracy to właśnie taśma kończy się niespodziewanie.

Które z nich możecie zamówić na Zapakujemy.pl? Taśmy akrylowe, hot melt, solvent w brązowym, pomarańczowym i transparentnym kolorze, srebrną i żółtą taśmę klejącą DUCT, taśmy dwustronne, taśmy klejące z nadrukiem lub informacyjno-ostrzegawcze “ostrożnie szkło”, “ostrożnie”, „nie rzucać” lub pakowe z napisem “stop”. Te z popularnej firmy TESA czy VIBAC, a nawet taśmy znakujące PCV i do palet (choć dwie ostatnie do klejących nie należą). Niektóre z wyżej wymienionych znajdziecie na stronie naszego sklepu nawet w dwóch lub nawet trzech różnych wymiarach. Wszystko dla Waszej wygody.

Wykorzystywane są głównie do pakowania, choć mogą także pełnić rolę ostrzegawczą czy zabezpieczającą. Przykładem tego może być taśma DUCT wzmocniona tkaniną o całkiem pokaźnym wachlarzu zastosowań. Choć powszechnie używa się jej do doraźnego naprawiania sprzętów czy elementów, to pierwszy raz wykorzystała ją armia amerykańska w 1942 roku, aby uszczelnić skrzynki z amunicją. Tak ważną rolę pełniła, dzięki niezwykłej wytrzymałości i odporności na wilgoć.

Mnogość zastosowań taśm klejących ogranicza tylko nasza wyobraźnia. A jakie Wy macie doświadczenie z taśmami?