Folia bąbelkowa powstała z myślą o tym, by ochraniać wartościowe, kruche lub po prostu mogące łatwo ulec uszkodzeniu przedmioty. Tych przedmiotów jest całe mnóstwo, a ten kto wpadł na genialny pomysł stworzenia plastiku wypełnionego pęcherzykami powietrza powinien zostać odznaczony odpowiednim orderem, bądź okrzyknięty geniuszem.

Właśnie dlatego uznaliśmy, że najwyższy czas przypomnieć dwa nazwiska, które na zawsze odmieniły życie wielu dzieci. Maluchów zafascynowanych charakterystycznym dźwiękiem pękających pod naporem palców bąbelków. Alfred Fieldieng i Marc Chavannes zapewne nie spodziewali się tego, że ich odkrycie z 1957 roku przyczyniło się nie tylko do bezpieczeństwa, ale też powstania święta obchodzonego w każdy ostatni poniedziałek stycznia.

Bubble Wrap Appreciation Day, czyli Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej można obchodzić hucznie i z bąbelkowym rozmachem. Szczególnie, że mając niczym nieskrępowany dostęp do jej dystrybutora jesteśmy na prostej drodze do tego, by wypełnić nimi nawet cały pokój.

Folia bąbelkowa może nam posłużyć także jako element ozdobny, gdy wnętrza bąbelków wypełnimy szybkoschnącą, kolorową farbą, choć warto pamiętać o tym, że służy wyższym celom – bezpieczeństwa. Folia bąbelkowa i Wrocław mają ze sobą trochę wspólnego, bowiem i jedno i drugie uznawane bywa za rozrywkowe.