Wysyłka tradycyjnych listów (zamiast popularnych dziś e-maili) to coraz większa rzadkość. Nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy mieć w domu zapasu kilku czy kilkunastu kopert. Wręcz przeciwnie, taki żelazny zapas może niejednokrotnie okazać się dla nas zbawieniem, dlatego warto go zrobić. Tym bardziej, że to dużo nie kosztuje.

Papierowa skarbonka

Czy do głowy przychodzi ci myśl o kopercie z łapówką podawaną pod stołem? Zupełnie nie o to tutaj chodzi! Koperta może po prostu pełnić funkcję takiej „sprasowanej” skarbonki, w której to możemy przechowywać pieniądze – czy to na czarną godzinę, czy to na wakacje, czy na inny dowolny cel. Każda osobna koperta może służyć do zbierania pieniędzy na inny cel, więc nie ma co się czuć tutaj skrępowanym!

Na zaproszenia dla gości i kartki z życzeniami

Dziś można kupić dużo różnych ozdobnych kartek z zaproszeniami czy życzeniami dla gości, które następnie można wręczyć adresatowi osobiście. Można je zrobić również własnoręcznie. Ale zawsze bardziej elegancko wygląda taki podarek, gdy ofiarowany jest w kopercie!

Przechowywanie drobnych rzeczy

Ile jest takich drobnych rzeczy, które walają się gdzieś na twoich półkach czy biurku? Wycięte z gazet przepisy kucharskie, paragony, których potrzebujesz w razie reklamacji, a może konkursowe punkty wycięte z opakowań produktów? Nic z tego ci się nie zawieruszy ani nie zgubi, gdy schowasz to do koperty.

Koperta szczęścia

Istnieje taka metoda, która pozwoli ci wspominać minione dni z uśmiechem na twarzy. W każdy bowiem dzień, nawet ten najgorszy, możesz odnaleźć przynajmniej jedną pozytywną rzecz, która cię spotkała. Zapisz tę pozytywną rzecz na kartce i włóż do koperty. Rób tak codziennie. A na koniec miesiąca wyjmij kopertę i przejrzyj wszystkie miłe rzeczy, które ci się przydarzyły w ciągu ostatnich czterech tygodni. Cieplej się robi na sercu, co nie?

Zbiór ważnych informacji

Często mamy wiele ważnych spraw do załatwienia, dlatego aby o niczym nie zapomnieć, zapisujemy sobie to wszystko na karteczkach. Niekiedy jest tak dużo tego, że ani nie ma gdzie tego przypiąć do np. tablicy korkowej, ani nie ma jak to w porządku trzymać na biurku. A wystarczy koperta, w której znajdują się karteczki z różnymi rzeczami do wykonania. Jeśli jakaś zostanie pomyślnie zakończona – wystarczy ją z koperty wyjąć i wyrzucić na makulaturę. Proste? A jakże! A do tego jak pomocne!