Zbliża się pora świątecznego obdarowywania prezentami. Jednym z problemów jest to, co włożyć do środka, aby druga strona była w pełni zadowolona z podarku. Ale nie mniej ważnym problemem jest to, jak zapakować prezent, aby prezentował się godnie.

Radzimy o 4 istotnych rzeczach, które pomogą Wam przy pakowaniu prezentów.

Kolorowy papier

Ładny papier, w który można zawinąć paczkę to podstawa. Najlepiej, aby był kolorowy, gdyż nie tylko ciekawiej będzie prezentował się pod choinką, ale przede wszystkim dlatego, że bardziej przykuje wzrok ciekawskich. A takich bez wątpienia nie zabraknie… i każdy z nich z zazdrością będzie patrzył na ładnie zapakowaną paczkę.

Film przedstawiający sposób na pomysłowe wykorzystanie kolorowego papieru pakowego i wstążki szyfonowej, by atrakcyjnie opakować świąteczny prezent. Źródło: kanał Paper Guru na serwisie youtube.com

Wstążka

Rozwiązywanie kolorowych wstążek to jedna z tych czynności, która najbardziej kojarzy się z rozpakowywaniem prezentów. Dlaczego więc nie zaopatrzyć się w taką wstążkę (np. szyfonową) – by jej użyć? Przecież dzięki niej można łatwo sprawić, że obdarowanej osobie prezent będzie się nadzwyczaj przyjemnie rozpakowywało. I o to chyba chodzi, czyż nie?

Karton

Karton to już klasyka (tutaj wybór szeroki: klapowy lub wieczkowy, duży lub mały). Bez względu na swoją wielkość, zawsze jest dobrym sposobem na zapakowanie prezentu. Można w nim schować wiele rozmaitych gadżetów, a jeśli dodatkowo od środka zabezpieczy się je wypełniaczem do paczek to możemy bez żadnych obaw chować tam również co delikatniejsze podarunki.

Szkoda by było dać zniszczony prezent…

Koperta

Koperta może posłużyć nam na różne rzeczy, a każda z nich będzie równie dobra. A mianowicie może to być sposób na podpisanie poszczególnych prezentów, metoda na przekazanie pisemnych życzeń świątecznych, czy też… najlepszy sposób na napisanie do św. Mikołaja listu z prośbą o jakiś konkretny prezent.

Ale skoro jesteśmy w temacie „pakowania” to warto zaznaczyć, iż ładnie ozdobiona koperta to doskonała metoda na przekazanie komuś bonu czy vouchera na jakąś przyjemną niespodziankę, która umili chłodne zimowe dni.

Wesołych Świąt!