Polacy każdego roku wysyłają sobie miliony paczek. Zapakowane są one w różny sposób, jedne są zabezpieczone lepiej, inne mniej, ale z pewnością wiele z nich zawiera różne wypełniacze, czy inne rozwiązania zabezpieczające przesyłkę. I choć pierwotnie służą one tylko do tego celu, to ostatecznie Polacy wiele z tych rzeczy nie wyrzucają. Nadają tym rzeczom nowego, innego życia.

Jakie to rzeczy?

  1. Woreczki strunowe

Zwykle pakowane są w nich niewielkie, drobne przedmioty, aby nie zgubiły się w paczce, bądź by nie pomieszały się z całą resztą zawartości owej paczki. Ale woreczki strunowe przydają się również po rozpakowaniu przesyłki i wówczas pełnią podobną rolę. Nadają się one bowiem do przechowywania przypraw, tak aby w tym szczelnym opakowaniu utrzymywały swoją świeżość, aromat i smak.

Można je także w kuchni wykorzystać inaczej…

Jak wykorzystać woreczek strunowy, by zrobić pomysłowy i smaczny omlet? Film pochodzi z kanału "Allrecipes" na serwisie youtube.com
  1. Wypełniacze biodegradowalne

Często tego tzw. „groszku” jest sporo w paczce, bo musi on szczelnie wypełnić zawartość opakowania. I bardzo często, przy wyborze pomiędzy: wyrzucić, czy zostawić, decydujemy się na tę ostatnią opcję. Dlaczego? Doceniają to szczególnie właściciele różnych czworonogów, bo w wypełnionych nimi pudełkach chętnie bawią się koty, psy, tchórzofretki, a zapewne i inne zwierzaki.

  1. Kartonowe pudełka

To chyba jedna z najbardziej oczywistych odpowiedzi na pytanie, co Polacy zostawiają sobie po rozpakowaniu paczki. Bo kartonowe pudełko przydaje się w wielu przypadkach, czy to do przechowywania różnych gadżetów w jednym miejscu, czy to do zrobienia wiosennych porządków, czy to chociażby do… wysłania kolejnej paczki.

Z racji, że pudełka można łatwo złożyć i rozłożyć to ich przechowywanie również nie musi sprawiać nam większego problemu. Na pozór duże pudełko może być przetrzymywane przecież w szczelinie pomiędzy… szafą a ścianą.

Oczywiście to nie wszystko, co Polacy chętnie zostawiają sobie po rozpakowaniu przesyłki. Wszystkich odpowiedzi mogłoby być bardzo dużo, a wiele z nich zapewne byłoby lekko szokujących. Albo wystrzałowych… jak strzelające pęcherzyki powietrzne folii bąbelkowej.