Używasz folii bąbelkowej? Lubisz się nią bawić albo po prostu pakujesz w nią różne przedmioty? Wydaje ci się, że o folii bąbelkowej wiesz już wszystko? No to sprawdź, czy wiesz to!

folia bąbelkowa miała być ekstrawagancką, nowoczesną tapetą…

  1. Zanim folia bąbelkowa znalazła swoją drogę…

W swoim początkowym zamyśle produkt ten miał zupełnie inne przeznaczenie, niż obecnie. W roku 1957, kiedy folia bąbelkowa pojawiła się na rynku, miała być ekstrawagancką, nowoczesną tapetą z dość nietypową teksturą. Idea ta jednak nie znalazła odzwierciedlenia w zainteresowaniu wśród klientów, więc trzeba było zmienić podejście. I tak oto folia pęcherzykowa stała się doskonałym materiałem izolacyjnym… Niestety, również w tym przypadku rynek nie zareagował jakimś specjalnym zapotrzebowaniem.

Wtedy pojawił się pomysł, aby materiał ten stał się formą wypełnienia i ochrony przedmiotów przeznaczonych do spakowania i przechowywania lub wysyłki. A dziś nie ma chyba bardziej kultowego wypełniacza paczek, niż właśnie folia bąbelkowa…

  1. Światowy Rekord Guinnessa harcerzy z Denver

29 września 2015 roku skauci z amerykańskiego Denver postanowili wpisać się na listę rekordów Guinnessa. A spróbowali to zrobić za pomocą folii bąbelkowej. A konkretnie? Ustanowili rekord w największej ilości osób jednocześnie „strzelających” z pęcherzyków powietrza, które się w niej znajdują. A mówiąc ściślej – zrobiło to aż 2681 skautów! Skąd oni wzięli tyle folii bąbelkowej?

https://www.facebook.com/zapakujemypl/videos/1026558527381496/

  1. Wszystkie imiona folii bąbelkowej

W Polsce zwykło się używać jednego tylko określenia i poza nim nie funkcjonuje praktycznie żadne. Ale w anglojęzycznych krajach można spotkać się z różnymi określeniami. „Bubble wrap” jest rzecz jasna najczęstszym, ale nie brakuje i takich nazw jak „bubble pack” (bąbelkowe opakowanie), „air bubble packing” (opakowanie z powietrznych bąbelków), „bubble wrapping” (bąbelkowa owijka), czy też tajemniczy „aeroplast”, a nawet „bubble paper” (papier bąbelkowy)! Uff… jak to wszystko spamiętać?